Šajā gadā paveiktais

2018.10.01

 
Tā, nu āra lielākie darbi padarīti. Piltiņkalna takas nu nopļāvu šoruden pēdējo reizi. Te šogad padarīts daudz: nojumes balsti nolīdzsvaroti – uzlikti uz betota plāksnītēm, nojumes grīda noklāta ar puscaurlaidīgo plēvi un noklāta olīšiem, - neput un nezāles neaug; līdzīgi iekārtota mazā labirinta staigājošā daļa, tagad pēc lietus var droši staigāt, - neslīd; Arī beņķīši un tilts nokrāsoti, puķes puķu podos sastādītas. Palika neizdarītas divas ieceres: nenomainīti loku vārtu stabi, nenogriezti šur tur ieaugušie krūmi, - pietrūka spēka un laika. Vārtu nomaiņa būs nākošajā gadā svarīgs talkas darbs. Vajadzīgi 20 mizoti (labi, ja imprignēti) egles stabi 4m garumā, - varbūt kāds var noziedot graudā vai naudā. Cits ne mazāk svarīgs darbs būs taku līdzināšana. Bet arī te vajadzīgi līdzekļi: jāiegādājas greidera lāpsta un rullis, tie noderēs arī tautskolas Egles kalna kopšanas darbiem. Nelīdzenā augsne neļauj labi nopļaut un bojā pļāvēju.
Tie, kuri sekoja līdzi notikumiem, zina, ka realizējām tautskolas dārza projektu. Pavasarī iestādījām vairāk nekā 80 dažādus augus – visi ir ieauguši – gan košuma krūmi, gan augļu koki, gan ogulāji. Ogulāji pat deva pirmo ražu. Arī permakultūras dobes bija veiksmīgs projekts – novācām pirmo brīnumainos apstākļos augušo kartupeļu ražu un citu augu sēklas nākamajam gadam.
Darbi pie tautskolas saimes nama projekta (Austras nama) arī ir turpinājušies. Šogad, pateicoties Ulda Svilāna koku ziedojumam sarūpēti baļķi saimes nama balstiem – talkās nomizoti, noimprignēti. Uztaisītas balstu glabāšanai divas nojumes. Šogad naudas līdzekļu ziedojumu plūsma nebija tāda, kā bija iecerēta (kāda tā bija pagājušajā gadā) un tādēļ šogad pamatus saimes namam neieliksim. Gaidām, kad notikumi ies savu gaitu un darām lietas, kuras kustās,- uzkrājam kokmateriālus saimes nama pārsegumiem un jumta izbūvei. Kokmateriālus sazāģējam vietējā gaterī no ziedojumos saņemtiem baļķiem. Ja kāds te var ko noziedot, būsim pateicīgi. Kokmateriālu glabāšanai uzcēlām 72 kv. metru nojumi. Sazāģēto imprignējam un kraujam žāvēšanai zem tās.
Jā kāds vēlās palīdzēt graudā vai naudā, vai talku veidā (darbs gaida veicējus), zvaniet pa telefonu 29331935 Ojāram. Mūsu rekvizīti ziedojumiem vecie un rodami mūsu mājas lapā. Jā vēl par kokmateriāliem. Ja kādam stāv kas neplānots lietošanai šķūnītī, zvaniet, ar prieku paņemsim.
Paldies šā gada ziedotājiem: Uldim Svilānam, Zigmundam Vītiņam, Rasmai Rozītei, Aivaram Meieram, Rabei Gijai un visām talcinieku “brigādēm”.
http://www.drustutautskola.lv/lv/kontakti